Весілля в Італії

Все більше закоханих пар в наш час роблять вибір у бік поєднання весільної церемонії і медового місяця – як з міркувань економії (на жаль, більше часу, ніж грошей – весільні тури зазвичай недешеві), так і бажаючи відірватися від нудних буднів і не святкувати чергову, схожу на тисячі інших «стандартну» весілля, а зробити початок сімейного життя дійсно незабутнім. Одним з найпопулярніших напрямів для весільного туризму сьогодні є Італія – ​​в першу чергу, це, звичайно, Венеція і Верона, але також Рим, Сицилія і численні італійські курорти на берегах озер.

Італію в якості місця одруження часто вибирають через не тільки приголомшливою атмосфери вічного свята, а й полегшеної реєстрації шлюбів. Не потрібно проживати на території Італії, щоб укласти союз, який буде на міжнародному рівні визнано дійсним, достатньо всього лише отримати документ Nulla Costa в найближчому російському консульстві, причому присутності молодят при цьому не потрібно.
Однак тут є одна тонкість: по-перше, для отримання Nulla Costa потрібно зібрати необхідний пакет документів, який включає не тільки закордонні та внутрішні паспорти, а й свідоцтва про народження, розірвання попередніх шлюбів, довідки про зміну імен і прізвищ.

Варто пам’ятати, що за італійськими законами жінка має право знову вступати в шлюб тільки через 300 днів після розірвання попереднього.
Всі документи для успішної реєстрації та легалізації потрібно подати в агентство, яке організовує церемонію, не пізніше ніж за 1,5 місяці до весілля, і свідоцтво про шлюб теж буде вислано поштою не раніше ніж через два тижні. Причому, якщо подивитися прайс-листи весільних агентств, то стане зрозуміло: левова частка вартості весільного туру (а це від 2,5 до 6 тисяч EUR для популярних напрямків начебто Венеції) йде саме на переклад, реєстрацію та легалізацію документів. При цьому перельоти, трансфери, проживання, послуги фотографа і весільна вечеря доведеться оплачувати окремо, що виливається в круглу суму.

Тому багато замість офіційної церемонії в Італії вважають за краще пройти скромну реєстрацію будинку, а медовий місяць почати з символічною церемонії. Символічна церемонія, по-перше, дає більше простору для маневру, адже не потрібно ні їхати в муніципалітет (церемонію можна провести в палаці, на березі моря або озера, в венеціанської гондолі, в середньовічному замку), ні витрачати час і гроші на легалізацію документів в консульстві. Тоді скромна церемонія на березі озера або в якомусь замку обійдеться вам від 2 тисяч EUR (не рахуючи музики, фотозйомки і вечері). Популярний напрям на кшталт Верони з тим же набором обійдеться вам від 3 тисяч EUR. Символічна церемонія в замку в 15 км від Риму разом з поїздкою на ретро-автомобілі в Рим на 4 години і банкетом на 6 осіб (молодята + 4 гостя) виллються в 5-5,5 тисяч EUR.

Італійські весільні тури, на відміну від весіль в екзотичних країнах, досить рідко бувають прив’язані до якогось конкретного готелю, тому у вартість туру майже ніколи не буває включено проживання (іноді включається перша шлюбна ніч).
Не забуваємо про ..
Вивчаючи і порівнюючи прайс-листи різних церемоній, зверніть увагу на те, що входить у вартість туру, а що оплачується окремо. По-перше, від цього досить часто залежить ціна – привабливий за ціною тур може виявитися насправді не вигідним, а «порожнім». По-друге, слід відразу виявляти нав’язування послуг і приховані платежі. Коли в якості додаткової послуги пропонується фотозйомка, квіти, макіяж для нареченої або музичний супровід – це цілком зрозуміло, тому що без кожного з цих компонентів ви теоретично можете обійтися. Але коли у вигляді додаткової послуги включається оренда приміщення, де буде проходити церемонія, то це безальтернативно підвищує ціну на 1-2 тисячі EUR.

Додаткові витрати
Плануючи одруження в Італії, готуйтеся до додаткових витрат. По-перше, це витрати на проживання, переміщення і харчування, які, як говорилося раніше, майже ніколи не входять в пакет туру. По-друге, це додаткові послуги як у вигляді дрібниць на кшталт трансферу до місця церемонії, букета нареченої і шампанського (ймовірність попадання пляшки шампанського для церемонії в обов’язковий пакет туру – 50/50), так і у вигляді досить великих витрат. Найбільш витратні статті – послуги координатора (від 500 EUR, іноді включені в основний пакет), послуги фотографа і оператора (від 700-900 EUR за 2 години роботи кожного) і музичний супровід (від 500 EUR).

Проте свадьба в италии завжди проходять в такої приголомшливої ​​і такою, що запам’ятовується атмосфері, що витрати окупають себе з лишком.