Фотозйомка весілля – міфи і реальність весільної фотографії

5Міф номер один: Весільну фотографію на пам’ять може зробити будь-який гість !!!

Основа міфу: В останні роки відбувся справжнісінький фото-бум, пов’язаний з відносною доступністю професійних та напів-професійних фотоапаратів. Практично у кожного знайдеться знайомий з цифровою дзеркальною фотокамерою, з величезною кількістю заповітних «мегапікселів» в комплекті. А вони, ці самі «мегапікселі», вирішують все: і картинка буде красива і настрій хороший і фотографії чудові і … багато ще різних “і”, які дозволяють жити з цим міфом, а вірніше жити думки про те, що все буде добре і без присутності професіонала. Навіщо платити дорого, якщо в крайньому випадку майже всі гості прийдуть зі своїми фотоапаратами – що-небудь та виберемо …

Реальність: Насправді саме так все і є – початківців «напів-професійних» фотографів стало дуже багато. Навіть якщо Ви все-таки вирішите не сподіватися на своїх гостей, то, швидше за все, з легкістю знайдете фотографа, готового “поклацати” у Вас на весіллі якщо не за безкоштовно, то зовсім за смішні гроші. Не дивуйтеся, в мережі можна знайти величезну кількість початківців фотографів, готових познімати безкоштовно – за “портфоліо” … Чому? – Відповідь проста. Початківець фотограф, який купив фотоапарат, як правило, не має досвіду. І замість того, щоб відвідати майстер-клас або присвятити час навчанню в фото-школі, де міг би отримати початкові знання і досвід, починає, так само як і Ви, економити – пропонуючи Вам стати частиною його експериментів і тренувань … Здавалося б , що всі повинні бути задоволені: початківець професіонал отримає безкоштовних моделей і досвід, а Ви отримаєте зроблені ним фотографії, десь 2-3 тисячі штук (напевно там знайдуться і хороші кадри, нехай навіть відносно інших, зроблених гостями), а ще копії в ч / б і в сепії … Разом 6-9 тисяч “напів-професійних” фотографій (до слова, тільки перегляд їх може зайняти як мінімум 10-12 годин, навіть якщо на кожну приділити хоча б по 5 секунд). Єдиним сумнівним заспокоєнням для Вас буде служити їх вартість, і то, тільки до тих пір, поки Ви не зрозумієте, якими саме могли б бути Ваші найкращі весільні фотографії …

весільний репортаж весільний репортаж Весільний репортаж

Я ні в якому разі не хочу лаяти підростаюче покоління, адже саме воно прийде нам на зміну завтра, і саме з їхніх лав, завдяки Вам, виростуть нові таланти. Більше того, і думаю, що зі мною погодяться багато колег, я вдячний таким “напів-професіоналам” за тих клієнтів, які за збігом вищевикладених обставин звертаються до нас із спробою хоч що-небудь виправити … і це відбувається все частіше і частіше. Щиро дякую – нам є чим зайнятися навіть взимку!

На жаль, свято вже не повернути, а разом з ним і ті миті, які повинні були зберегтися на все життя. І тоді Вам доводиться приймати рішення – або виправити той матеріал, який вже у Вас є, звернувшись до ретушерам і дизайнерам, або організувати додаткову фотозйомку, щоб хоч щось гідне потрапило в Ваш весільний альбом. А це означає знову приводити в порядок сукню, знайти професійного весільного стиліста, зняти фотостудію або організовувати виїзну зйомку – в общем-то, нести ті витрати, яких можна було уникнути і не такою ціною як розчарування і зіпсований настрій. Приблизно така ж ситуація і з фотографіями, які зробили Ваші гості. Погодьтеся, крім того, щоб просто безперервно натискати на спуск фотоапарата в перервах між криками «Гірко!» І келихом шампанського, вашим гостям теж хочеться взяти участь у Вашому святі. А це означає, що багато неповторні моменти будуть просто пропущені безповоротно – вони ж прийшли до Вас відпочивати, а не фотографувати.

репортаж з весілля | весільний репортаж

Надайте можливість професійному фотографу знімати репортаж з Вашого весілля, а запрошеним гостям святкувати цей день разом з Вами

Рішення: Не поспішайте з вибором фотографа, орієнтуючись на його низьку вартість. Подумайте про те, щоб знайти професійного весільного фотографа, нехай навіть не на весь день, а тільки на частину Вашого свята. Це може бути художня фотозйомка під час прогулянки, фотозйомка Вашого реєстрації в РАГСі або вінчання, або професійна фотозйомка в студії. Але фотографії зроблені справжніми професіоналами будуть ще довго нагадувати про одне з найпрекрасніших днів Вашого життя.

Міф номер два: Натисни на кнопку – отримаєш результат …

Основа міфу: Професійна фотографія народжується відразу після натискання на спуск затвора камери. Її тут же можна подивитися. Так чому ми відразу не можемо отримати свої фотографії, і змушені чекати дні, а то й тижні?

Реальність: Технічно, звичайно, саме так справа і йде (у випадках, коли йдеться про цифрових фотокамерах). Після спуску затвора на носій записується інформація, і на екрані фотоапарата можна подивитися готовий кадр, оцінити його технічні параметри і загальні складові. Але … настійно рекомендую не просити фотографа показувати тільки що знятий матеріал, якщо звичайно він сам цього не запропонує. Адже те, що Ви побачите на маленькому екрані, вбудованому в фотоапарат, може кардинально відрізнятися від остаточного результату. Єдине місце де дійсно живе вже готовий кадр – це свідомість фотографа. Саме тому, навіть два фотографа, що знімають один і той же сюжет при однакових умовах, можуть отримати абсолютно різний результат. У кожного з них в голові сидить свій маленький чортеня, який в потрібний час підказує, коли і як часто необхідно натискати на кнопку “шедевр”, і для чого саме був зроблений той або інший кадр.

Сучасні професійні фотокамери дозволяють отримувати до 10 кадрів в секунду, і використання таких можливостей дозволяє зробити відбір із серій фотографій, які не змушуючи Вас довгий час напружено позувати і не кліпати, тим самим, створюючи для Вас комфортну і невимушену обстановку під час фотозйомки. У той же самий час, комплект обладнання професіонала дозволяє проводити фотозйомку в самих різних умовах, і Вам залишається тільки довіритися фахівцеві.

найкращі весільні фотографії

Саме за допомогою високоякісного професійного фотообладнання і свого досвіду, професійний фотограф зможе зробити кращі фотографії з Вашого весілля

Продовжуємо міркування і пояснюємо причини того, чому так довго Ви не можете отримати, здавалося б, уже готові знімки:

– Залежно від стилю весільної фотозйомки та її тривалості фотограф отримує на виході до 100 Гб (!) І більше “сирого” матеріалу – файлів у форматі RAW. Формат RAW є всього лише аналогом не прояв плівки (негативу), і вимагає подальшої обробки та переведення у звичні і зрозумілі файли формату TIFF і JPEG. Саме з цього просити фотографа віддати Вам ці файли просто не доцільно. Крім усього іншого, саме ці файли є вихідними для визначення авторських прав, а вартість викупу таких прав може набагато перевищити вартість наданих послуг.

– Навіть при використанні професійного обладнання, тільки копіювання файлів з носіїв і збереження їх у безпечному архіві може зайняти кілька годин. Далі необхідно переглянути весь відзнятий матеріал, відібрати серії ключових моментів, і зробити відбір за якістю в кожній серії. Тільки після цього приступають до редагування (технічної ретуші: кадруванню, кольорово-корекції, незначною ретуші) відібраних фотографій. Навіть при нетривалих зйомках, ретельний відбір фотографій на цій стадії може займати від декількох годин до декількох днів. Саме тому настійно рекомендуємо Вам уточнювати у Вашого фотографа, коли саме Ви зможете отримати готовий матеріал і в якому вигляді.

Весільні фотокниги | весільні альбоми

приклад: весільна фото книга (30×60 см) для сімейного архіву, міні книга (15×30 см) – у подарунок батькам і гостям, оформлений CD / DVD box на один або два диски

На цьому місці Ваші взаємини з фотографом можуть бути закінчені. Відібрані найкращі весільні фотографії передаються Замовнику з урахуванням різних варіантів Ваших домовленостей (друк фотографій, запис на носій і т.д.і т.п.)

Наступні перелік виконуваних робіт пояснить Вам відмінності у вартості послуг у одного і того ж автора:

– Авторська або художня ретуш фотографій – самий трудомісткий і кропітка праця, яка може займати від декількох хвилин до декількох годин або навіть днів роботи над кожною фотографією, залежно від поставлених завдання і остаточних варіантів їх використання. До художньої ретуші фотографії належать: виправлення дефектів фотографії (видалення «сміття» потрапив в кадр), ретельна портретна ретуш та художнє зміна фотографії (залежно від завдання чи авторських рішень). На цьому етапі варто відзначити, що, звертаючись до професіонала, Вам необхідно заздалегідь ознайомитися з його роботами і навичками. Адже саме на цьому етапі виконується самий трудомісткий обсяг робіт, і Вам необхідно або прийняти як є авторські рішення, або заздалегідь узгодити з автором бажаний результат, і затвердити технічне завдання.

Hasselblad Apple Canon

Використовуючи професійне обладнання як під час фотозйомки, так і для процесу обробки, ми отримуємо гарантований результат для якості фотографій, які не зависмости від того, яким чином вони будуть використовуватися надалі.

Залежно від завантаженості фотографа, всі роботи він може виконувати самостійно, або залучати фахівців. З цієї причини терміни отримання остаточного продукту можуть досягати декількох місяців.

Виконані роботи стають однією з найцінніших складових авторської фотографії.

Можете бути впевнені, звернувшись до професіоналів, Ви отримаєте найкраще!

І в завершенні просто цифри:

10:00 фотозйомки = 600 хвилин = це ~ 250 кадрів = покадрово з кожних 2,5 хвилин події (!)
250 фотографій = більше 20 годин відбору і мін. корекції = навіть якщо приділяти всього 5 хвилин на 1 фото
Фото книга або фотоальбом = ретельна ретуш від 70 до 150 кращих кадрів
Перегляд 250 кадрів х 5 сек. / Кадр = ~ 20 хвилин насолоди спогадами (!)
Рішення: Ми від усього серця сподіваємося на те, що і для Вас – Якість, а не кількість має значення!

Міф номер три: Чорно-білі фотографії – це круто! Дайте ще й у сепії ….

Основа міфу: Професійні чорно-білі фотографії – це дійсно круто. Більшість визнаних світових шедеврів саме чорно-білі. Хочемо всю фотозйомку в чорно-білий варіант … і ще в сепію …

Реальність: Тут не можна не погодитися, хороші чорно-білі фотографії або тоновані в монохромні зображення виграють перед кольоровими у своїй першості серед світових шедеврів. Це дійсно круто, але. … Доводиться визнати, що не кожна фотографія може бути народжена, щоб стати чорно-білої, і вже тим більше не кожна згодом може стати визнаним шедевром. … Тонування є лише інструментом, здатним підкреслити зміст, розставивши акценти …

Статті про основи сприйняття зображення Ви з легкістю зможете знайти в Інтернеті, але моя порада – не прагніть повторити те, що вже колись було зроблено. Будьте собою і постарайтеся зрозуміти, що Ви вже самі по собі є унікальним твором природи, а завдання професійного фотографа – допомогти Вам це побачити якими доступними засобами ….

Рішення: Краще заздалегідь обумовити з фотографом Ваші переваги: ​​в якому саме вигляді Ви хотіли б згодом отримати готові фотографії, як і де вони будуть згодом використовуватися (фотодрук або перегляд на моніторах комп’ютерів і т.д.і т.п.). Величезна кількість фотографій, найчастіше, просто не доречно пакетним способом переводити в чорно-біле зображення. Кожна робота вимагає, насамперед, індивідуального підходу. З моєю точкою зору про вибір цифрового або друкованого архіву Ви можете ознайомитися в статті «PRO розумний результат … Цифра або Принт». І, звичайно ж, не забувайте про те, що стилізація фотографій може бути досягнута не тільки за допомогою монохромного тонування …

Міф номер чотири: Ми все встигнемо, і якщо не зробимо зараз, то зробимо потім ….

Основа міфу: Ми тільки що зуміли подолати найбільші труднощі, пов’язані з підготовкою та проведенням нашого торжества. Невже ми не знайдемо потім часу або коштів, щоб роздрукувати фотографії або зробити весільну фотокнигу …

Реальність: На противагу таким твердженням у мене є тільки статистика і народна мудрість ….

Статистика особистого досвіду – 95% клієнтів, що відклали друк фотографій до кращих часів, так їх і не надрукували, знаходячи цьому величезна кількість пояснень, що зводяться до одного – не дійшли руки …

Народна мудрість: ніколи не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні …

Рішення: Покладаючись на власний досвід, я ніколи не пропоную клієнтам заздалегідь замовити весільну фотокнигу або друк фотографій. Причина цьому всього одна – потрібно спочатку подивитися результат зйомок, і лише потім приймати рішення … Виняток становлять ті випадки, коли клієнт спочатку має тверді наміри робити весільну фотокнигу або весільний фотоальбом, тим самим, полегшуючи завдання вибору сюжету і кадрування ще при проведенні фотозйомок. Іншими словами, професійний весільний фотограф, компонуючи кадр, вже має уявлення як і де цей кадр буде використовуватися, в якому форматі і в поєднанні з якимись іншими фотографіями в серії …

Ну і найочевидніший відповідь на питання – навіщо потрібна весільна фотокнига або весільний альбом?

якісна весільна фотокнига – це завжди і відмінний подарунок для молодят і ще на багато років збереже Ваші спогади про минулий день
копія Вашої весільної фотокниги може стати відмінним подарунком Вашим батькам на знак подяки
Весільна фотокнига сама по собі може бути витвором мистецтва, яке займе саме гідне місце у Вашому домі. І ми сподіваємося, що вона буде радувати ще не одне покоління Вашої сім’ї
Так навіщо відкладати на завтра те, що можна зробити зараз?