Льняне весілля – 4 роки разом

66Четверту річницю подружнього життя в народі називають лляної або мотузяною весіллям. Це означає, що за минулий період подружжя міцно прив’язалися один одного, немов мотузками. У далекому минулому був такий звичай, коли чоловіка і дружину міцно зв’язували, якщо вони не могли звільнитися від пут, то жили довгого спільного життям. Крім того, льон являє собою міцний матеріал, який старих часів вважався ознакою благополуччя і багатства.
Сімейна пара після чотирьох років шлюбу вже не вважається молодою. До цього часу формуються тісні зв’язки між подружжям, з’являється спільно нажите майно і народжуються діти, що ще більше зміцнює шлюбні узи.Як зазначив ТОРЖЕСТВО?
Льняне весілля зазвичай святкується у вузькому сімейному колі, на торжество можуть бути запрошені батьки та хрещені. Стіл прикрашають тематичної скатертиною і серветками, ставлять вазу з букетом льону. Дружина готує страви за своїми домашніми рецептами, тим самим показує запрошеним свою хазяйновитість і привітність.

Чоловік зустрічає і розважає гостей, поки дружина накриває стіл. З частувань популярними продуктами вважаються фрукти, солодощі, мед і вино власного приготування, що вказує на солодку і щасливе життя. Четверта річниця, за іншими джерелами, також вважається шовкової або воскової. Тому будинок можна прикрасити свічками, в інтер’єрі та одязі використовують аксесуар з шовку.
Якщо подружжя не обзавелися дітьми, рекомендують організувати романтичний вечір при свічках. Такий підхід до святкування дати пожвавить інтерес один одному, розбудить минулі емоції, привнесе у відносини свіжість і новизну. Цей альтернативний варіант святкування річниці припаде до смаку багатьом сімейним парам.

У класичному варіанті подружжя одягають льняні шати – дружина сарафан або плаття, чоловік сорочку або штани. За старим народним звичаєм дружина до свята шиє постільна білизна з лляної тканини, вишиваючи на ньому гарні візерунки і прикрашаючи мереживами. Це символізує оновлення сімейних відносин, так як старе білизна, подароване на весілля, до цього часу неабияк зносилася. Вишивка символізує подяку коханому за ніжність, ласку і розуміння. Чоловік підносить своїй половинці лляну тканину або плаття, мереживну білизну, прикраси з ниток.

Що подарувати на РІЧНИЦЮ?
Запрошені гості дарують подружжю предмети, виготовлені з льону, шовку, воску, мотузок і ниток.
Найбільш популярними подарунками вважається домашній текстиль: рушники, постільна білизна, покривала, скатертини, штори. Альтернативним варіантом може бути шовкове вбрання, хустку, макраме, картини на натуральному полотні, прикраси з ниток.

Тематичні подарунки у вигляді свічок, свічників, воскових фігурок будуть вельми до речі. Альбом для фотографій, обтягнутий шовком або лляною тканиною, портрет подружньої пари цілком може стати сімейною реліквією. Батьки подружжя зазвичай дарують дитячий одяг вже народженому до цього часу малюкові.

Якщо дітей в сім’ї поки немає, слід подарувати конверт, повзунки, шапочку для новонародженого, що символізує подальший розвиток відносин і зміцнення шлюбних уз. Букет із квітів льону, подарований близькими родичами, несе в будинок господарів багатство, довголіття і процвітання. Тряпічная лялька з шовку або льону в подарунок вважається вірним ознакою швидкого поповнення в сімействі.

Як би ви не святкували четверту річницю одруження, головне ─ привнести в торжество особливий сенс. Роки, проведені разом, досить зміцнили відносини і приміряли протиріччя, а попереду довге і щасливе життя.