Зараз у світі третина всіх шлюбів – результат знайомства в інтернеті

Третина українських хлопців і дівчат знайомляться по інтернету — такі дані опитування Research Branding Group. За словами гендиректора КМІС Володимира Паніотто, соціологічних досліджень про кількість шлюбів, укладених після знайомства в Мережі, в Україні не проводилося: «Але тенденція до збільшення відсотка самих знайомств точно є. Пояснюється це тим, що у нас постійно зростає кількість користувачів інтернету — зараз їх вже близько 50%. Велика частина використовує можливості всесвітньої павутини для знайомств», — каже Паніотто.

Згідно зі світовою статистикою, третина всіх шлюбів, укладених у 2005-2012 роках, зобов’язані своїм існуванням знайомств через інтернет. «У кожного великого сайту знайомств є як мінімум тисяча пар, які одружилися. Тобто всього їх в Україні кілька тисяч. Можна сказати, що з кожним роком кількість пар зростає — люди починають більше довіряти онлайн-знайомств і розуміють, що це не розвага, а справжній спосіб завести сім’ю», — розповів «Вістям» Володимир Крамаренко, який веде офіційну групу одного з сайтів знайомств «ВКонтакте» (чисельність групи 6,5 тис. осіб).

ВЕСІЛЛЯ — 14 ЛЮТОГО

Як зізналися нам опитані «Вістями» пари, найчастіше вони залишали свої анкети в соцмережі «ВКонтакте», інтернет-порталах знайомств «Love planet» і «Мамби». Цифри останнього вражають: всього зареєстровано 5,8 млн користувачів, з них 2,3 млн — жителі України. «За день до знайомства з Женею я розлучилася з хлопцем, з яким зустрічалася півтора року. Після телефонної розмови Женя до мене приїхав! Я була в шоці, але зацікавилася», —розповіла Христина Курило з селища Стайки (Київська область). Христина і Женя одружилися 14 лютого, а дату пологів лікарі ставлять на день їх знайомства. А ось Тетяна і Андрій Тесленко почали спілкуватися онлайн і зізналися одне одному в коханні ще до першої зустрічі (вона жила в Харкові, він — у Львові). «Андрій запросив мене до себе погостювати. Але моя мама була проти, і ми втекли. Дуже скоро стали разом жити, потім одружилися і у нас народилася дочка, Лесана. Тепер хочемо ще сина!», — розповіла Тетяна. До речі, історія їх кохання триває вже шість років.

Новий тип відносин

Згідно зі світовою статистикою, серед шлюбів, які полягали після як кажуть російською мовою “Знакомства”  в інтернеті, розлучень на 1,5% менше. Психолог Олексій Васильєв пояснює це так: «Коли люди знайомляться в інтернеті, у них є багато часу, щоб пізнати один одного ще до якихось близьких відносин. Їм мимоволі доводиться викладати багато інформації про себе іншій людині, і часто люди говорять про якісь серйозні речі. До речі, адже шлюби в XIX столітті теж часто були вдалими тому, що тоді молоді люди довго доглядали за дівчатами. Тут доречна аналогія: довге звикання до людини — і тільки потім перехід на новий рівень відносин».