Двокамерна відеозйомка весілля

42Відеозйомка весілля – невід’ємний атрибут свята.
Чим якісніше буде відеозйомка, тим цікавіше буде дивитися ваш фільм протягом багатьох років. Відеозйомка покликана зберегти дорогі серцю моменту на все життя і радувати спогад не одне наступне покоління. А головне це спогади нареченого і нареченої. Перегляд весільного фільму та кліпу це найкраще проведення часу для закоханих у річницю весілля.
Відеооператор
Види і способи весільної відеозйомки.
Існують два види весільної відеозйомки: однокамерна відеозйомка та багатокамерна. Двокамерну зйомку я так само зараховую до багатокамерною зйомці. Відрізняються ці методи, як якістю, так і ціною відповідно. Вибір завжди стоїть за замовником, але я все-таки рекомендую запрошувати на весілля двох відеографів з однієї команди.

Однокамерна зйомка весілля.
При однокамерною відеозйомці, оператор знімає весь день на одну камеру і використовує мінімум додаткового обладнання. Немає можливості зняти збори і нареченого і нареченої. Так само на реєстрацію в загсі або на виїзної реєстрації оператор обмежений у своїх діях. Я в основному акцентую увагу на нареченому і нареченій. У кадр потрапляють лише кілька моментів з емоціями батьків і друзів. Як правило, реєстратора не знімаю, чути лише його голос. Але не варто думати, що однокамерна зйомка це економ варіант. У більшості випадків я впродовж восьми років виїжджав на зйомку один і знімав весілля на одну камеру, при цьому встигав вловити всі важливі моменти. Якщо у вас невелика весілля з кількістю гостей до п’ятдесяти, то вам цілком можна обмежитися пакетом з однокамерною зйомкою. Ви все одно отримаєте якісний фільм і кліп.

Двокамерна відеозйомка весілля і багатокамерна.
Двокамерна зйомка передає всі моменти весілля в набагато більшому обсязі. При перегляді такого фільму, де кожні кілька секунд змінюється кадр і ракурс, виникає більший ефект присутності. Виїзну реєстрацію, наприклад, зняти на одну камеру вже практично неможливо. Можна просто упустити деякі моменти. Знімати тільки пару і не знімати реєстратора вже не вийти, так само хотілося б бачити у фільмі і емоції гостей і скрипковий квартет і янголят, які понесуть колечка нареченому і нареченій. На такі весілля я рекомендую пакет з двома камерами та відео операторами. І не відеографа і асистента оператора, а двох висококваліфікованих відеографів. При необхідності зі штатива буде знімати ще одна, а то і дві камери для отримання більшого обсягу фільму.
При двухкамерной зйомці на багато простіше працювати з додатковим обладнанням. Таким як рейкова система, стабілізатор зображення – стедикам, додаткове світло і зовнішнє звукозаписне обладнання. Коштує така зйомка в півтора чи два рази дорожче. Але важливо враховувати, що ця найважливіша зйомка у вашому житті. Тому тут уже економити я не рекомендую.

Багатокамерна відеозйомка весілля. Оператор постановник і режисер монтажу Антон Бочаров
Якість двухкамерной зйомки.
Якість вашого фільму і кліпу безпосередньо залежить від досвіду відеографа та злагодженості команди. Робота в команді це вже не просто репортажна зйомка, а досвід роботи оператором постановником і режисером монтажу. Тут необхідно вміти знаходити спільну мову між собою і головне не заважати захід. Я намагаюся на зйомці бути менш помітним, не заважаю проведення реєстрації та інших традицій. Всі оператори розташовуються навколо реєстрації, а не бігають по ній. Ми використовуємо штативи і зум об’єктиви ля того, щоб знімати здалеку. Так само використовуємо додаткове звукозаписне обладнання.

Скільки коштує двокамерна зйомка весілля.
Відеозйомка весілля на дві камери коштує 65 тисяч рублів. Це не дорого, дорогі друзі. Наприклад, зйомка на 2 камери нехитрій передачі для телебачення, де особливо не потрібно креативу, може коштувати від 100 тисяч рублів. Причому там буде використано таку ж професійне обладнання. За зйомкою варто так само багатоденна професійна робота з монтажу та обробці звуку а так само поліпшенню кольору – корекції кольору зображення.

Як не потрапити в халепу і не продешевити при виборі команди відеографів?
Багато пар при підготовці до весілля нехтують такою важливою статтею витрат як зйомка весілля. Клієнти часто отримують шикарні пропозиції на пошту в спам-розсилці про те що можна отримати двокамерну зйомку за 30 а то й за 25 тисяч рублів. Я можу вам сказати, що можна зняти відео і за 15 тисяч в дві камери. Питання залишається тільки лише в тому, що ви отримаєте на виході. Красивий яскравий фільм або аматорський репортаж з тремтячою картинкою. Механізм обману простий. Відео оператор домовляється з вами про те, що відпрацює в три камери за 30 тис. Ви, звичайно ж, погодьтеся, адже це вигідно! Роботи в портфоліо красиві, чому б і не ризикнути!
Видеограф призведе дійсно двох операторів з двома камерами, і вони будуть весь день знімати ваше торжество безперервно. На виході ви отримаєте фільм, де практично не буде використана на монтажі не друга, що не третя камера, адже це були учні оператора, хлопці які заради досвіду знімають на весіллях для напрацювання портфоліо. Такі оператори часто працюють безкоштовно. А видеограф отримає ті ж свої 30 тисяч, які й заробляє, знімаючи в одну камеру. Як відрізнити багатокамерну зйомку від однокамерною відеозйомки? Подивіться виїзну реєстрацію в портфоліо. Якщо ви побачите в монтажі та реєстратора і нареченого з нареченою та емоції гостей, то значить це дійсно двокамерна або багатокамерна зйомка. Ознайомтеся з відгуками про відеографії. Подивіться в Яндексі згадки про оператора на різних форумах.

Я сподіваюся, що моя стаття допоможе вам у підготовці до весілля, і ви оберете варіант, який підійде саме вам. Ваш фільм в підсумку вийде найкращим і красивим адже це ваше весілля, це історія вашої родини і одна з найцінніших сімейних реліквій!