Сценарій весільного кліпу і фільму.

46Що краще – весільний кліп за сценарієм або експромт?
Поради щодо вибору сценарію для зйомок.

Весільний фільм і кліп.
В першу чергу весільне відео це пам’ять на все життя. У кліпі і фільмі повинні бути відображені всі яскраві моменти, передані почуття і емоції. Весільний кліп це коротка версія великого весільного фільму, в такому ролику події можуть бути змонтовані в хронології або хаотично, залежно від побажання нареченої і нареченого і задуму відеографа. Оператор намагається показати весілля по-справжньому такою, яка вона була насправді. Придумувати в монтажі зайві фішки, графічні елементи і інші відволікаючі спецефекти вже немає сенсу, такий монтаж залишився в дев’яностих. Головне відобразити суть того, що відбувається і зробити гарний якісний фільм.

Весілля
Класичний весільний кліп.
В основному видеограф монтує фільм і кліп відповідний сценарієм, придуманому самою парою або агентством. Хронологія в монтажі не змінюється, кожна дія чітко слідує за попереднім. Весільний оператор лише підкреслює за допомогою музичного оформлення і динаміки монтажу деякі яскраві або зворушливі моменти. Найчастіше у мене замовляють саме такий фільм. Процес підготовки до зйомок без сценарію займе на багато менше часу. Якщо ви вирішили відірватися по повній програмі і зняти блокбастер або фільм в індійському стилі, тоді приступайте до розробки та написання сценарію разом з вашим відеографом.

Чому варто писати сценарій з відео оператором, а не з агентством або самостійно?
Для зйомок не підійде сценарій в стилі «Шкільний твір», адже сценарій фільму це чіткий план дій для оператора. Режисерський сценарій це текст, в якому поетапно розписані всі локації зйомки всі дії і реквізит. Потрібно мати досвід роботи в кіно або на телебаченні на зйомках передач, щоб грамотно написати такий сценарій. Плюс до всього сценарій повинен перетинатися з загальним таймингом і концепцією весілля. На зустрічі з відеографом можна розповісти про ваші побажання і запропонувати свої ідеї, тоді відеографії буде простіше працювати над таким сценарієм. Так само відбувається процес підготовки до зйомок лавсторі – передвесільні кліпу.

Варіанти весільних кліпів і сценаріїв.
Кілька років тому стало популярно знімати весілля в стилі «Мюзикл». Заздалегідь ви обираєте пісню, під яку в подальшому буде змонтований фільм. На зйомках наречений і наречена співають пісню під фонограму, гості беруть активну участь у процесі. Видеограф протягом дня просить гостей наспівати ту чи іншу строчку з пісні. На такій зйомці можна відриватися по повній програмі, проявити всі свої таланти, а головне показати емоції. Такий кліп монтується шарами. Кожен шар це одне з весільних дій: виїзна реєстрація або загс, збори нареченої або нареченого, кидання букета і підв’язки. Всі основні весільні моменти розбавляються постановочними кадрами з виконанням пісні, танцями і веселими приколами, знятими експромтом.

Весільне кіно в певному стилі.
Якщо ви вирішили організувати весілля в стилі «Гангстери» або «Стиляги» або вже зовсім вирішили зробити незвичайну весілля «Наруто», то тут точно не обійтися без розробки режисерського сценарію з вашим відеографом. Наприклад, у вас є улюблений фільм – «Стиляги». По перше, необхідно належним чином підготуватися, придумати наряди, місця для зйомок. Такий фільм краще всього зняти в примітних місцях, що нагадують про 60-70 роках: Оглядовий на Воробйових горах, ВДНГ, Університет МГУ. Заздалегідь можна придумати сцени і прописати загальну концепцію з весільним оператором. Можна повторити деякі кадри з улюбленого фільму і, наприклад, зняти масову проходку по головній вулиці ВДНГ. Для зйомки сцен з кіно видеограф напише розкадрування і заздалегідь продумає плани, які необхідно буде зняти. З блоків расскадровкі і складеться сценарій вашого фільму. Знімати такий фільм досить складно, але цікаво та весело.

Поради:

1) Заздалегідь, до зустрічі з відеографом, подумайте над загальною концепцією фільму.
2) Розкажіть докладно про ваші побажання
3) Напишіть сценарій весільного кліпу разом з вашим оператором.
4) Додайте кілька цікавих деталей у весільний реквізит: Мегафон для режисера фільму (вашої свідка) та кіно-хлопавку для помічника режисера (свідка).
5) Окремим пунктом пропишіть вбрання і реквізит.
6) Заздалегідь визначтеся з музикою, порадьтеся з оператором.
Так само можна провести брифінг разом з вашим весільним організатором, якщо ви плануєте підготовку весілля передати весільному агентству.

Чи варто знімати фільм за сценарієм або можна зробити експромт?
Якщо навіть ви не плануєте писати сценарій фільму і вирішили зробити весілля в класичному стилі, то все одно деякі ідеї, продумані заздалегідь тільки прикрасять ваш фільм. Саме тому я як видеограф, заздалегідь зустрічаюся з клієнтами та обговорюю всі моменти. Чим більше яскравих ідей і цікавих деталей, тим більш запам’ятовується буде весілля і ваш фільм.
При загальній концепції весілля готуватися цікавіше і простіше, адже вже відразу зрозуміло які будуть наряди і весільний декор. Але головне це ваше бажання, адже це ваш самий незабутній день у житті! І яким він буде вирішувати саме вам. А видеограф і весільний організатор допоможуть вам реалізувати ваші ідеї і втілити мрії в реальність.