Сюжет і сценарій

28Не згоден з фразою деяких відеооператорів: “Пропонуємо зняти Ваше весілля по одному з 5 (10, 30, 50) сценаріїв” … Я вважаю, що сценарій у ВАШОЇ весілля ОДИН !!! Він тільки Ваш! Він єдиний і неповторний!
Хтось заперечить: яка неповторність? Всі весілля схожі, у всіх один сценарій. C цією думкою теж посприяє. Так, місця фото-відеосесії типові, так – регламент обмежений, та ще багато всяких «так» … Але ж героями вашого весілля є ВИ !!! Це Ваші переживання і почуття відобразить об’єктив, це Ваш темперамент проявиться в позах і русі, це Вас побачать Ваші діти через багато років у кадрі … І, саме тому, я стверджую, що при дотриманні всіх рівних, Ваш весільний фільм – Ексклюзивний! Навіть якщо на вулиці проливний дощ, навіть якщо в місцях зйомок будуть товпитися 10 різних весіль, навіть якщо Наречений і Наречена далеко не актори. Головне, щоб у них горіли очі, і було бажання брати участь у казці по імені ВЕСІЛЛЯ.

Якщо Ви хочете, щоб ваш весільний фільм вийшов дійсно якісним, цікавим і оригінальним, то над його створенням слід потрудитися і в день весілля і на етапі її підготовки.
Для початку, ви повинні визначитися з тим, яким хочете бачити свій весільний фільм і якою має бути його тривалість. Чи буде це 2-3 – годинне докладний документальне відео торжества, постановчо-ігрове дію з придуманим сценарієм чи динамічне, коротке кіно з нарізки найцікавіших моментів весільного дня.
Репортажна весільна відеозйомка передбачає найменше втручання відеооператора в процес весілля. Оператор фіксує всі події дня, починаючи з приготування нареченого і нареченої, викупу, розпису в РАГСі, фотосесії на прогулянці, банкету і, закінчуючи тортом, салютом і т.д.

Постановочна весільна відеозйомка передбачає наявність інсценівок і акторської гри. Напередодні, спільно з молодятами, складається сценарій, за яким і ведеться відеозйомка, а оператор режисирує і регулює процес.

Однак обидва варіанти мають свої обмеження і витрати. Репортаж багато хто вважає нудним і примітивним. Другий же варіант напружує своєю надуманістю і награність.

Комбінований, документально-музичний романтичний фільм – найбільш сучасний і затребуваний спосіб створення відео про день вашого весілля. Саме його студія “SeG-Video” і пропонує молодятам. Такий весільний відеофільм побудований на поєднанні елементів репортажної та постановочної відеозйомки, дозволяє в монтажі створити та романтичні і комічні і різні стилізовані кліпи. Тривалість фільму регулюється.
Буде великим плюсом, якщо ви дозволите собі замовити відеозйомку двома відеокамерами. У цьому випадку, весільний фільм придбає додатковий динамізм від різноманіття ракурсів і планів, більшої кількості матеріалу, що використовується при монтажі. Застосування стедікама з рухомої камерою, а також іншого обладнання, яке фізично неможливо використовувати поодинці, набагато підвищує видовищність фільму. Багатокамерна зйомка дозволяє фіксувати події не тільки з різних точок, а й відбуваються одночасно в різних місцях дії, реакції і т.п.

Безумовно, дуже важливим є і підбір місць (локацій) для проведення фото-відео сесії. Чим більше їх, тим різноманітніший і різноплановим отриманий матеріал, тим більше можливостей створити динамічний і видовищний весільний фільм. Оператор і фотограф, спільно з молодятами, повинні виробити маршрут оптимальний для весільного дня і охоплює найбільш цікаві та красиві місця міста і природи.

Дуже важливим моментом в монтажі і запорукою видовищності весільного фільму є підбір музики. Її ритм визначає настрій і атмосферу кліпів. Музичний супровід обов’язково узгоджується з молодятами. Враховуються всі побажання і переваги.
Останнім часом багато молодят воліють розділяти весільний і знімальний день. Це дозволяє уникнути величезних втрат нервів і часу. Не потрібен ранній підйом, не хвилюють пробки і ризик забруднити сукню на прогулянці. Ви будуєте весільний день з пріоритетом урочистої реєстрації і банкету, де наречений і наречена постануть перед гостями свіжими і яскравими, а в окремий день проводиться фото-відеозйомка на різних локаціях з повною віддачею і, знову ж таки, без нервів і переживань, пов’язаних з описаними вище проблемами.

Варто також пам’ятати, що для створення гарного весільного фільму старань одного лише оператора буде недостатньо, яким би професійним і талановитим він не був. Самі молодята повинні брати активну участь у знімальному процесі. Саме завдяки спільним зусиллям усіх учасників весілля ваш святковий фільм буде вище всіх похвал. Тільки в такому випадку ваш творчий тандем породить весільний фільм, який і ви і ваші близькі “задивлюся до дірок”.
Нерідко весільний відео фільм люди плутають з традиційним «весільним роликом». Насправді ж, якісно відзнятий весільний фільм, являє собою окремий жанр. Знімається весільне відео нареченого і нареченої за особливими правилами, при цьому фахівець повинен враховувати всі нюанси цього романтичного жанру.

Оскільки ми є професіоналами своєї справи, то пояснимо докладніше: весільний фільм не може мати тривалість в 5-15 хвилин, оскільки це не весільний кліп, а ФІЛЬМ. Сама ж зйомка і подальший її монтаж в обов’язковому порядку повинні вестися з урахуванням всіх правил кінематографії, куди входять: зв’язка сцен, позначення місць, перебивки і т.д. Як бачите, ми знаємо все про те, як має зніматися «весільне кіно»!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *