У світі почуттів. Весільна відеозйомка 2015

48Хочеш зберегти спогади про один з найбільш чудових подій у житті – весілля, такими ж яскравими, як в сам святковий день? Ми розповімо тобі, що потрібно для цього зробити. Всі про актуальні методи та способи «консервування» спогадів читай в нашій новій статті.

Сучасне життя повна різноманітних пригод, всіляких подій і незліченної кількості інформації нещадно впливає на якість наших спогадів. Приємні і самі радісні, вони неухильно бліднуть і зовсім стираються з часом. Забуваються подробиці найцінніших моментів нашого життя, ті які нам ніколи не хотілося б забути. Чудесні події, такі як весілля, особливо, коли про йдеться про союз з коханою людиною, часом залишаються в пам’яті достатньо розмитими спогадами. Багато в чому це пояснюється тривалою, часом виснажливої ​​підготовкою, переживаннями за пару днів до весілля і безпосередньо в сам святковий день. Як же тоді зберегти день свого весілля в пам’яті? Що потрібно зробити, щоб спогади не потьмяніли і продовжували радувати і через 20 років? Як зробити це яскраво, стильно і оригінально? Першою відповіддю, які прийшли в голову, стає фотографія. Дійсно, багато моментів стають кадрами прекрасних фотознімків, однак, фотографії не завжди можуть повністю передати всю різноманітну гаму почуттів і вражень молодят і гостей весілля. Вир емоцій, не награна ніжність рухів і поглядів, такі важливі слова батьків і гостей – закарбувати це у всьому різноманітті руху по силам тільки професійним весільним відеооператорам у своїх роботах.

Про особливості розвитку весільної відеозйомки на сучасному етапі ми попросили розповісти весільного відеооператора Олександра Галінського (місто Могилів) і ФАУНДЕР студії «Camera Shot» Максима Сідореню (місто Гомель).
zags.by: Розкажіть про себе. Як багато часу ви займаєтеся відеозйомкою весіль?

ag_s Олександр Галінський, весільний відеооператор міста Могилева: Моє захоплення відео триває протягом шести років, з тих пір, як я купив свій перший цифровий фотоапарат з функцією відеозйомки. Спочатку я знімав сім’ю, друзів, подорожі. Переглядати десятки окремих файлів було не цікаво, тому я і спробував робити монтаж. Поступово прийшов до думки, що моє захоплення можна використовувати з користю для оточуючих, та й заробляти на цьому. Я завжди був творчою людиною, і нарешті знайшов те, в чому можу себе реалізувати. Знімати відео за гроші я почав чотири роки тому. Практично з нуля, нічого не знаючи і не вміючи, не рахуючи невеликого досвіду сімейних зйомок. Довелося дуже багато часу витратити на теорію і практику, на спілкування з колегами через інтернет, переглядав чужі роботи, намагаючись зрозуміти, як це знято і навіщо. Відвідував майстер-класи, семінари, тренінги. Починав знімати і монтувати один. З часом я почав розуміти, що одному не впоратися з багатьма завданнями, тому зараз зі мною в команді працює ще дві людини – другий оператор і монтажер.

cs_sМаксім Сідореня, ФАУНДЕР студії Camera Shot (місто Гомель): Працюємо ми порівняно недавно, всього минуло півтора року від першого клієнта. Але працюємо у виробництві відео досить давно, за плечима телебачення, рекламні агентства, продакшн-студія.

Власне на останній я і познайомилися зі своїм партнером Павлом Антоновим. У той момент я звільнився і думав, чим займатися. З Пашею вже тоді ми встигли попрацювати на знімальних майданчиках і зрозуміли, що у нас схожий стиль і підхід, плюс ми здорово один одного доповнюємо.

Нам не подобаються довгі весільні фільми, які нудно й сумно дивитися. Ми шукали для себе, щось лаконічне і незбиране, в підсумку прийшли до формату кліпів. Тут ми по справжньому можемо розкритися і зробити матеріал, який не тільки подобається клієнтам, але ще подобається нам самим, тобто піднімати планку якості в кожній новій роботі, тільки тоді це має сенс.

Напевно, якби не кліповий формат, то івент-зйомкою ми б ніколи не зайнялися. Т.к. немає бажання робити одне і теж.
zags.by: Наскільки затребуваною була послуга весільної відеозйомки в цьому році?
Олександр Галінський (Могильов): Незважаючи на те, що 2012 рік високосний, і за статистикою весіль менше, у мене весільних замовлень було на рівні минулого року. Звичайно, є різні сегменти ринку, десь користується популярністю дешева і малокачественная зйомка, десь молоді замовляють тільки фото, а десь і взагалі не наймають професіоналів, обходяться своїми силами. Але є ще й відносно невеликий сегмент клієнтів, які, перш за все, цінують якість роботи і готові за нього платити. Ось на таких клієнтів, насамперед, орієнтується наша відеостудія.

Максим Сідореня (Camera Shot): Досить затребуваною. Ми ж, по суті, працювали свій перший повний сезон і навіть в якийсь момент виявилися не готові до такого потоку, тому в найкращих прогнозах не очікували такої кількості замовлень. В середньому 8-10 заходів на місяць. Тому почали розширюватися і зараз нас 5 чоловік.
zags.by: Чого чекають сучасні молодята від свого весільного фільму? Чому віддається перевага документальній хроніці подій або створення своєї історії кохання?

Олександр Галінський (Могильов): Зазвичай молодята не можуть чітко сформулювати, що вони очікують від весільного фільму. Звичайно, всі хочуть, щоб було красиво, романтично, ніжно, десь весело, а десь сентиментально. Як правило, до нас приходять люди за рекомендацією, або видавши наші роботи, тобто підготовлені клієнти, які нам довіряють. Це найкращий варіант – всі турботи по виробництву відео вони покладають на нас, самі ж займаються підготовкою до весільного торжества. Ми ж зі свого боку докладаємо всіх зусиль, щоб виправдати їхні сподівання. Якщо клієнти висловлюють конкретні побажання, наприклад, додати певну музику по можливості, або ще щось – ми завжди йдемо їм на зустріч.

Сучасний весільний фільм – це переважно документальна хроніка. Фільм самого світлого і важливого дня прикрашається постановочними кадрами прогулянки і доповнюється красивими деталями, які зміг розглянути і зняти оператор.

Максим Сідореня (Camera Shot): Як я вже говорив до нас приходять за лаконічними історіями. 70% хлопців, які до нами спілкуються, кажуть: «Ми не хочемо весільного плаття на шафі або на дереві, не хочемо, що б наречений надягав туфлі, ми хочемо позитивне, бадьорий, романтичне (потрібне підкреслити) відео, яке б сприймалося як -то незбиране, відображало б нас ». І знають, що ми зробимо навіть краще, ніж вони це уявляють собі.

Ми умовно ділимо зйомку заходу на дві складові:

– Репортаж (тобто те, що відбувається на весіллі без нашого втручання);

– Постановка (історія, сюжетна лінія).

І все це переплітається в паралельному монтажі. Такий підхід допомагає нам, навіть саму бюджетну весілля в хрущовці передати як щось стильне і красиве.

Якби я знімав весільний кліп собі, то це було щось на зразок цього:
Ти ж не любиш, якщо співрозмовник намагається півгодини розповісти тобі те, що можна пояснити одним реченням.

Я недавно зустрівся з парою, якою ми знімали рік тому, і вони мені розповідають, що дивляться весільний кліп практично щотижня, показують гостям, родичам, новим друзям, самі переглядають тому, що це не займає багато часу; і кожен раз переживають настрій того дня. І це класно.

zags.by: Романтична класика або нестандартний креатив? Чого хочуть сьогоднішні молодята? Чи були в цьому році молодята з нестандартним ідеями, підходом, організацією відеозйомки?

Олександр Галінський (Могильов): Умовно молодят можна розділити на три групи:

– Найбільш численна – романтики, просять зняти ніжно і красиво;

– Менш поширений змішаний варіант – романтика з елементами креативу;

– Найрідкісніший варіант, коли наголос робиться на оригінальність і епатажність.

При цьому ще бувають випадки, коли молодята володіють різним темпераментом і хочуть протилежних речей. Це найскладніший варіант. Наприклад, наречений холерик просить більше драйву, а наречена воліє ніжність і романтику. За час роботи я стикався з різними варіантами і завдяки цьому придбав хороший досвід. По справжньому індивідуальний підхід до весільної відеозйомки полягає в тому, щоб зрозуміти, чого хочуть і що можуть молодята. Не варто нав’язувати свої погляди й уподобання, не потрібно всіх знімати однаково. А для цього необхідно відчувати пару. І тоді молоді будуть задоволені результатом. Наприклад, не варто грубо нав’язувати динаміку спокійним людям, не потрібно змушувати дуріє серйозних, марно стримувати емоційних.
Цього року практично всі весілля були яскраві та запам’ятовуються. І все ж одна запам’яталася найбільше, завдяки нестандартній ідеї реєстрації – на теплоході. Вікторія і Антон дуже серйозно підійшли до підготовки свого весілля, і це був дійсно дуже насичений і незабутнє свято. У той день ми працювали з повною віддачею і натхненням, відзняли матеріалу в два рази більше звичайного, не було часу навіть на перекури.

Максим Сідореня (Camera Shot): У нас якось більше позитивних і підірваних, які за будь кіпіш. Але, звичайно є і щось більш спокійне. Я не знаю, чого хочуть молоді, це зазвичай спільний пошук, ти дивишся на характер, поведінку, щось пропонуєш, обговорюєш і виходить.

Швидше знаю, чого не хочуть. А не хочуть побуту, не хочуть халтури, не хочуть сукні на люстрі). Адже ти не обдуриш клієнта, все відчувається. Навіть якщо взяти самого позбавленого смаку людини на землі і запропонувати йому, умовно кажучи, на вибір 5 або 100 доларів, то напевно він забере сто.

zags.by: Чи можна зробити весільне відео оригінальним? Яким чином цього можна досягти? Чи варті такі завдання перед весільним відеооператором?

Олександр Галінський (Могильов): За великим рахунком, весільне відео дуже складно зробити оригінальним. І, як правило, такого завдання ніхто не ставить. Вигадати абсолютно щось нове не просто, багато чого вже десь було. Весілля – традиційний захід, відповідно і багато подій на різних весіллях відбуваються за схожим сценарієм. Головне завдання перед нами – зробити максимально якісний результат. Якщо молоді захочуть оригінальності – можна одягнути наречену в червоне плаття або принести на весільну прогулянку бензопилу і зняти треш – ми не проти цього. Ми згодні зняти будь-які задуми молодих. Необхідно розуміти, що робота відеографа досить складна і придумувати під кожну пару оригінальні сюжети немає ні можливості, ні часу. У теж час, ми завжди можемо обговорити ідеї молодих і багато порадити. Якщо потрібно щось незвичайне, наприклад, викрадення нареченого спецназом або провести красиву й оригінальну виїзну церемонію – для розробки і реалізації таких ідей потрібно звертатися в весільне агентство. А ми, в свою чергу, обіцяємо все зняти красиво і якісно.

Максим Сідореня (Camera Shot): Я впевнений, що можна. Але от універсального рецепта, на жаль, напевно, немає. Перед нами весь час таке завдання стоїть, бувають моменти, коли це ніяк не можна зробити по зовнішнім чинникам.

Але ми завжди готові, якщо молоді захочуть стрибнути з парашутом або зняти розпис під водою, так, будь ласка))) Ми за!

А взагалі, дивлячись про яку оригінальності говорити. Для кого-то весілля без викупу – це вже оригінально, а для когось, так, звичайний вівторок).

Це звучить банально, але просто потрібно намагатися не робити того що ти бачив в інших весільних відео, навіть якщо брати за основу маленькі дії з фільмом і застосовувати їх, то це буде вже щось цікаве. Людина може взаємодіяти з будь-яким предметом, завдання режисера, оператора (потрібне підкреслити) знайти цей взаємозв’язок і загострити на ній увагу.

zags.by: Чи повинна проводитися попередня підготовка до відеозйомки? Що потрібно від майбутніх молодят, а що від відеооператора?
Олександр Галінський (Могильов): Необхідність попередньої підготовки до відеозйомки залежить від молодих. Завжди є пари, які воліють романтичний фільм і повністю покладаються на нас у цьому. У такому випадку, часто місце весільної прогулянки визначається прямо на весіллі. Іноді спонтанно приходять цікаві ідеї. Буває, що пари хочуть оригінальності або у них є свої уявлення про прогулянку, тоді вони пропонують свої варіанти місць, реквізиту, це все обговорюється заздалегідь. Як правило, при першому спілкуванні з молодими я їм пояснюю переваги кожного варіанту. Таким чином, в самому простому випадку від молодих нічого не потрібно, окрім бажання зніматися і позитивного настрою.

Видеограф повинен, перш за все, бути професіоналом і любити свою роботу, мати великий досвід, обов’язково добре виглядати на святі, відчувати пару, бути позитивно налаштованим – від цього теж залежить результат.

Максим Сідореня (Camera Shot): Я не знаю, як має бути. Повинно бути так, як вам зручно.
Наприклад, нам зручно, так: якщо у молодих є чітке уявлення про те, що вони хочуть реалізувати, то тоді це реквізит, локейшн, від нас розкадровка, режисура і т.д. Якщо у молодих немає ідеї і вони довіряють повністю нам, то найчастіше не потрібно нічого крім чіткого таймінгу дня. Все інше зробимо ми.

zags.by: Скільки часу потрібно виділити для весільної відеозйомки з урахуванням роботи весільного фотографа на цій же весіллі?
Олександр Галінський (Могильов): Як правило, ми проводимо весь день з молодими. Скільки витрачати часу на весільну прогулянку – особисте рішення молодих. У нас були весілля, коли на прогулянку було відведено 6 годин, а іноді тільки 1 годину. Головне, розуміти, який необхідний результат, скільки різних місць потрібно відвідати, їх віддаленість один від одного. Найчастіше ми відштовхуємося від часу виходу з дому, часу реєстрації та часу прибуття на банкет. Завжди попереджаю молодих заздалегідь, що за 1 годину ми можемо зніматися тільки на одній локації, часу на дальній переїзд немає. З іншого боку, дуже довга прогулянка з численними переїздами стомлює молодих, у них пропадає бажання зніматися. Тому оптимальним є середній варіант: 2-3 години. Як правило, час на прогулянку не залежить від фотографа. Інша справа – зміст прогулянки. Досвідчений і креативний фотограф пропонує часто цікаві ідеї, які реалізовуються в відео. З фотографом працюємо паралельно або по черзі.
Максим Сідореня (Camera Shot): 3, в ідеалі 4 години, за цей час ми зробимо навіть більше ніж потрібно.
zags.by: Чи залишилося місце застосування ефектів у весільному відео? Чим вони були замінені?
Олександр Галінський (Могильов): Сьогодні вже мало хто використовує мальованих голубів, сердечка, блесточки. Все це моветон. Сучасні виразні засоби – якісна картинка, грамотна корекція кольору, різноманітна і обов’язково добре підібрана для конкретної пари і зйомки музика. Настрій фільму створюється настроєм людей, які в кадрі. І якщо люди по справжньому люблять один одного і щиро щасливі, то і відео буде відповідним. І тут не потрібно зайвих “прикрас”.
Максим Сідореня (Camera Shot): Якщо ви про літаючі метеликах або колечках на рожевому беграунде, то звичайно ні. Якщо ж розмова про повноцінну дорогою графіку, то мені здається, що найближчим часом хтось цю нішу обов’язково займе.
zags.by: Чи відбуваються зміни у весільному відео? Які? Які тенденції отримали розвиток в весільної відеозйомки 2012 року?
Олександр Галінський, весільний відеооператор міста Могилева: Весільна відеографія за останні п’ять років зробила стрімкий прорив вперед. Як в плані якості картинки, так і в плані змісту. Складно сказати, які саме тенденції отримали розвиток в 2012 році. Зараз я все менше і менше дивлюся чужі роботи, а більш зосереджений на своїй. Але загальна тенденція радує – відео стає більш якісним, живим, цікавим. Завдяки інтернету з’явилася чудова можливість дивитися, порівнювати, вчитися. А іноді навіть і вчити …

Що стосується нашої студії, то в 2012 ми повністю перейшли на двокамерну відеозйомку. Весільний фільм від цього тільки виграв. З’явилася можливість робити по-справжньому красиві і якісні фільми, які не втомлюють одноманітністю планів і не дратують різко закинув камери на 180 градусів. Узгоджена робота двох операторів завжди вигідно відрізняється від одного. Так само в цьому році, вперше в Могильові була випробувана й успішно надана нова послуга – SDE монтаж кліпу на банкеті і показ в кінці вечора на проекторі. Причому, для деяких пар послуга була справжнім сюрпризом! Для цього доводилося запрошувати на банкет третього оператора, а самому сідати за комп’ютер і робити відео кліп. Але праці того стояли – кожен раз молодята залишалися в невимовному захваті. До того ж, залишаючи ресторан, у них залишався весільний кліп на руках.

 

Максим Сідореня (Camera Shot): Як мені здається, зараз йде гонка за якістю картинки, але при цьому всі забувають про те, що дуже важливий посил, здається, що весілля сама по собі і є посил і навряд чи можна подати його якось по-іншому і краще, але я то знаю.