Відеозйомка весілля – нюанси замовлення

21Весілля – найбільш масштабний і яскраве свято в житті багатьох людей. І якщо у вас незабаром належить весілля і ви хочете якомога повніше зберегти спогади про своє весілля, то без весільної відеозйомки вам просто не обійтися. На відміну від фотографій, весільний фільм значно повніше передасть атмосферу вашого весільного торжества, хід подій, теплоту ваших почуттів і ваших близьких.
Що найважливіше у весільному фільмі?

Незважаючи на те, що весільна відеозйомка – репортаж, але все таки в результаті монтажу молодята отримують фільм. І як у художньому фільмі основа успіху – це підготовка. Якими не були б досвідченими оператори, яким би дорогим не було їх обладнання, якщо весільний сценарій банальний – то і весільний фільм буде таким же. На жаль, більшість молодят бояться відходити від канонів проведення весільного дня і організовують все стандартно: збори вранці, вихід, ЗАГС, прогулянка, банкет. Найчастіше даний хід подій намагаються стилізувати «під Францію», але дана стилізація рідко йде за рамки декору та меню: провідні звичайні, музика стандартна, і не «Мушкетерів» ж знімаємо для того щоб їхати до Львова. А насправді весілля у французькому стилі тільки і вийде в такому харизматичному місті, на подобі Львова, і ніяк інакше. Ну або, само собою, в Парижі.
Весілля в Парижі
Адже що таке «весільний стиль»? Це гармонійна злагодженість дизайну сукні та костюма, одягу та поведінки гостей, квіткового оформлення, архітектури … І якщо немає бажання їхати за тридев’ять земель, то краще відмовитися від французького стилю (який запросто може стати пародією на Францію), проявити сміливість і творчість і подумати над : «рокерской весіллям», «кантрі», виберіть будь-який інший музичний стиль, адже найчастіше певна музика асоціюється з певною епохою. Що ви знаєте про СРСР 70х? Авто, декор, зачіски, предмети побуту, аксесуари, ресторан під «ті часи» – це не так складно організувати, але це буде дійсно стильно. Подивіться радянські фільми тих часів, і вже повірте, ваше весілля буде вже далеко не просто весіллям, ваше весільне вигляді буде куди більше, ніж просто репортаж …

Скільки камер необхідно при весільної відеозйомки?
Виходячи з досвіду нашої відеостудії «Артор», яка здійснює професійну DSLR відеозйомку весіль в Києві, ми постійно знімаємо мінімум на дві камери. Один оператор працює на великі плани, захоплюючи гостей в повний зріст, інтер’єри, архітектуру. Другий оператор працює на великі плани: особи, деталі одягу, елементи одягу, оформлення. Завдяки такому підходу повністю охоплюються всі весільні події, вихідного матеріалу вистачає, щоб отримати насичений, красивий і насичений весільний фільм.

DSLR камера з Рігом для відеозйомки

Чим більше гостей на весіллі, чим ширше програма торжества, тим більше потрібно камер. Так третій оператор може бути задіяний на знімальному крані (для верхніх обльотів), четвертий працювати зі спеціальним пристосуванням – глайдкамом (механічна рука і жилет для плавних проходів).

Що представляє з себе результат монтажу відзнятого матеріалу?

В цілому з відзнятого матеріалу монтуються дві частини: репортажна (тривалістю до однієї години) і короткий музичний кліп до семи хвилин з кращих моментів всього весільного дня. Але деякі молодята відмовляються від весільної репортажної частини і замовляють тільки один музичний кліп, що, відповідно знижує вартість весільного відео. До того ж, якщо ви теж захочете тільки кліп, то зовсім не обов’язково знімати весь весільний день від початку і до кінця: можна зняти тільки розпис в ЗАГСЕ і прогулянку, чого цілком вистачить для короткого кліпу.
Найважливіше – це обговорити з керівником знімальної групи те, що і як буде відбуватися, поговорити про попередні весіллях, отримати рекомендації і записати в договорі всі важливі вимоги. Витративши менше години на зустріч ви знизите ризики розчаруватися в результаті свого весільного фільму практично до нуля.